środa, 2 września 2015

Krótka historia starożytnych cywilizacji

Ta pozycja to świetny wstęp do szkolnej nauki historii, która niestety nie oferuje tak ciekawych graficznie podręczników. Tak, tak- dziś ZuzuToys opowie nam o historii. Bez strachu! Nie będzie nudno! Krótka historia starożytnych cywilizacji to książka obrazkowa, żadnych długaśnych wstępów, opisów i dat. Zamiast tego mamy do dyspozycji osiem plansz, a na każdej z nich starożytne społeczeństwo. Egipt, Grecja, Rzym, Chiny, Mezopotamia to tylko niektóre z krajów, które odwiedzimy. 

 

Każda z plansz jest nafaszerowana postaciami, elementami przyrody i charakterystycznymi budowlami. Są stele, pagody, akwedukt i pałace. Posągi i zwierzęta. I wielu mieszkańców, od władców do rolników. Mnogość rysunków sprawia, że możemy tworzyć rozbudowane historie i za każdym razem zapewniać małych bohaterom nowe przygody.


Atutem książki są również przyjemne, nieskomplikowane ilustracje oraz grube kartonowe strony, które przetrwają oblężenie nawet najbardziej rozkochanych w historii dzieci. Wydawnictwo poszło krok dalej i stworzyło przewodnik dla rodziców (do pobrania tu). Dzięki niemu dorośli przypomną sobie to i owo i nie będą świecić oczami, gdy Potomek zapyta o jakiś arcyciekawy szczególik.

Szkoda, że nasza Latorośl jeszcze nie potrafi docenić takiej lektury. Jej kontakt z książkami na razie ogranicza się do ich podgryzania, ciągnięcia po podłodze i deptania. Od czasu do czasu spojrzy łaskawszym okiem na niektóre z książeczek i poprzygląda się z uwagą obrazkom. Przez chwilę, rzecz jasna. Muszę jeszcze poczekać na wspólne opowiadanie historii i błyskotliwe spostrzeżenia Najmłodszej w rodzinie. Czekam zatem, ciut niecierpliwie ;)


Za udostępnienie książki dziękuję: