piątek, 28 sierpnia 2015

Najsłynniejsze Obrazy Świata - Teczka Inspiracji


Tego jeszcze nie było! Jakby takie cacko nazwać? Zestaw? Projekt? Czy jak sprytnie określiła swój pomysł autorka: Teczka inspiracji. Co prawda, trudno nazwać książką luźne kartki z opisanymi zdjęciami, ale nie o nazewnictwo przecież chodzi, a o zawartość. A zawartość jest godna podziwu. 


Teczka inspiracji składa się  20 kart w formacie A3 (pierwszy plus za rozmiar), dzięki którym możemy pokazać dziecku (a sobie przypomnieć) jedne z najsłynniejszych obrazów świata. To wyśmienity sposób na spędzenie czasu z dzieckiem, połączenie nauki i zabawy oraz otaczanie latorośli sztuką.

Każda z kart jest poświęcona jednemu dziełu, zawiera jego zdjęcie oraz garść ciekawych informacji o malarzu i samym obrazie. Na jej odwrocie jest kolorowanka stworzona na podstawie danego arcydzieła, delikatnie uproszczona, by dziecko mogło z czerpać z malowania radość.


Karty są sztywne, z grubego papieru i swobodnie można na nich malować, bez stresu, że farba przecieknie. Co istotne, całość nie jest zszyta, tylko włożona luzem do teczki. Dzięki temu wygodnie się z nich korzysta, nie trzeba wydzierać kartek, a gotową pracę można dać komuś bliskiemu w prezencie. Cała treść jest w języku polskim i angielskim, co jest kolejnym, już sama nie wiem, którym, plusem. Hm... coś za bardzo tu słodzę, ale naprawdę urzekła mnie ta teczka:) Świetny, przemyślany pomysł i staranne, dopieszczone wykonanie. Brawo!

Kilka informacji:

Wymiary teczki i kart: 42x30 cm, format A3 !
Ilość stron: 42
Produkt dla dzieci 8+

Jeśli podoba Wam się Teczka Inspiracji, odwiedźcie tę stronę http://zuzutoys.pl
Za udostępnienie zestawu dziękuję: