niedziela, 12 kwietnia 2015

Smakowity kąsek- również dla dorosłychMamo, a dlaczego trzeba jeść owoce? Bo są zdrowe. Tato, a co ma w sobie gruszka? Witaminy. A burak? Też witaminy. A jabłko? Przecież wiesz:) Nudaaa... 

Agnieszka Sowińska postanowiła odczarować zwyczajność jarzyn, zapraszając nas do ich wnętrza. Od progu, a raczej od skórki witają nas osobliwi lokatorzy: błonnik, witamina C, B, garbniki, potas, magnez... Cała załoga! Możemy podglądać do woli ich zajęcia, przeżywać z nimi przygody i zupełnie przy okazji uczyć się. Na wstępie każdy z małych bohaterów jest zgrabnie scharakteryzowany, choćby cukier, który lubi przesiadywać w kuchni. Ma spory brzuszek, ale stara się tym nie przejmować. Nadaje słodki smak owocom i warzywom. Witamina A za to świetnie wygląda. Jest ciekawa świata i często dostrzega to, czego nie widzą inni. Dba o nasz wzrok. Dalej czekają na nas piękne zilustrowane tytułowe przekroje owoców i warzyw, z małymi mieszkańcami, zajętymi swoimi codziennymi sprawami. Spójrzcie sami!

Pierwszy raz mam do czynienia z książką, której się nie czyta tylko opowiada. A opowiadać ją można bez końca, za każdym razem dowolnie tworząc przygody. Świetna pozycja, której przeglądanie sprawiło frajdę nawet mi, trochę starszemu dziecku :) Rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, przemyca mimochodem zdrowe przekąski, zwiększając ich atrakcyjność. Uczy i przede wszystkich bawi. Smakowity kąsek!      Brawo, pani Agnieszko!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję wydawnictwu